Ne Aramıştınız?

Güncel Haberler

Sinbo Haber Detay
14 July 2017 | ekonomihaber.com

Sinbo'dan Düzce'ye 200 Milyon Dolarlık Yatırım

Sinbo, Düzce’ye yaklaşık olarak 200 milyon dolar değerinde yatırım yapacağını açıkladı.

İstanbul ve Çorlu’da fabrikaları bulunan Sinbo , aldığı kararla bütün fabrikalarını Düzce’de toplama kararı aldı. Buna göre Sinbo, ilerleyen günlerde yeni fabrika açarak aynı zamanda istihdama da katkı sağlamış olacak.

BAKAN ÖZLÜ DE DESTEK VERİYOR

Yaklaşık olarak 200 milyon dolarlık yatırım için Düzce’deki 1. Ve 2. Organize sanayide yeterli büyüklükte arazi olmadığı için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de desteğiyle fabrika için gerekli alanine bulunmasına hız verilmiş durumda.

Sinbo Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Demir, açılacak olan Düzce’deki yeni fabrika hakkında konuşarak düşüncelerini şu cümleler ile ifade etti:

“Kurmayı hedeflediğimiz tesis sadece bizimle sınırlı kalmayacak, yan sanayi ve tedarikçilerimizin de bu bölgeye gelmesine yol açacak. Ve bölgede ciddi bir istihdam rakamına ulaşılacak. Hedefimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vizyon ve misyonumuz doğrultusunda hareket edip, ulaşmak istediğimiz noktalara gelerek Türk Malı ve kalitesini dünya pazarlarında önemli noktalara taşımaktır”